Trimite unui prieten

PROGRAMUL FESTIVALULUI MEDIEVAL ORADEA 2019 - SÂMBĂTĂ, 6 iulie

Vineri , 5 Iulie 2019, 13:09

Exportă PDF - PROGRAMUL FESTIVALULUI MEDIEVAL ORADEA 2019 - SÂMBĂTĂ, 6 iulie Tipărește pagina - PROGRAMUL FESTIVALULUI MEDIEVAL ORADEA 2019 - SÂMBĂTĂ, 6 iulie Trimite unui prieten - PROGRAMUL FESTIVALULUI MEDIEVAL ORADEA 2019 - SÂMBĂTĂ, 6 iulie
PROGRAMUL FESTIVALULUI MEDIEVAL ORADEA 2019 - SÂMBĂTĂ, 6 iulie

Cetatea Oradea

Curtea Cetății - Zona scenei principale

  • 11:00 Peregrinii - muzică medievală
  • 12:00 Templiere de Crucis Sanctae - demonstrații de luptă
  • 15:00 Cavalerii Cetăților Bârsei - demonstrații de luptă
  • 19:00 Beli Orlovi - demonstrații de luptă
  • 22:00 Otet Light and Fire - Jonglerii cu Foc

Concerte pe scena principală

  • 20:00 100 Folk Celsius
  • 21:00 Nicu Alifantis & ZAN

Curtea Palatului Princiar

  • 13:00 SHS Fratres Armati - demonstrații de luptă sec XII
  • 14:00 Hollóének - muzică medievală
  • 16:00 Red Cuvara - demonstrații de luptă sec XII-XII
  • 20:00 Hrafnarbroether - demonstrații de luptă sec X
  • 21:30 Otet Light and Fire - Jonglerii cu foc

Zona pentru copii

  • 12:00 Truverii - farse medievale
  • 13:00 Remdih - muzică medievală
  • 14:00 Antares Corporasion - demonstrație ecvestră
  • 16:00 Truverii - farse medieval
  • 16:00 Atelier de Linogravură (Asociația Noua Acropolă)
  • 17:00 Soimanart - prezentarea echipamentelor de vânătoare din Evul Mediu
  • 19:00 Truverii - farse medievale
  • 22:30 Otet Light and Fire - jonglerii cu foc

Zona Pieței Medievale (copacul cel bătrân din Parcul Cetății)

  • 10:00 Truverii - farse medievale
  • 16:00 Peregrinii - muzică medieval
  • 19:00 Hollóének - muzică medievală
  • 21:00 Remdih - muzică medievală

Zona Taberelor Medievale

  • 10:00 Tap Fight 1 vs 1 și Concert Holloenek
  • 11:00 Jocuri vânătorești - Les Ecuyers De L'Histoire
  • 12:00 Jocuri nomade - Tir cu arcul călare
  • 13:00 TURNIR - Agentura Hector
  • 14:30 Peregrinii - muzică medievală
  • 15:30 Hollóének - muzică medievală
  • 16:00 Bridge Fight Competition
  • 17:00 Demonstratii de lupte călare cu Teutonii Transilvaniei și Vulturii din Călata
  • 18:00 - "Războaiele Husite din perioada lui Sigismund de Luxemburg" PART II - Agentura Hector și Les Ecuyers De L'Histoire
  • 19:00 Nomad Triathlon Competition
  • 20:00 TURNIR FULL CONTACT
  • 21:00 Pro Fight Octogon 1 vs 1 (MMA Medieval)
  • 22:00 Hypnosis Vampiria - Jonglerii cu Foc 

 

 

Donatii spitale
Sectie de votare
Bugetare participativa
Reabilitarea sistemului de termoficare
Chestionar CityWalk
Twitter
Harta Oradiei
Harta intravilan
Oradea City Report
Oradea City App
MobilePay
Trafic greu
Travel
TPark
T-park SMS
AmParcat
Piste de biciclete
Reabilitarea fatadelor cladirilor din centrul istoric
Fonduri Europene
ZMO
Regio
Fundatia de protejare a monumentelor
Termo Alert
Guvernare transparenta
Reducerea birocratiei
POCA2