Fejlesztési stratégiák

Fejlesztési stratégiák

A Nagyvárad és a Nagyváradi Nagyvárosi Terület Integrált Városfejlesztési Stratégiája stratégiai tervezési dokumentumként összefoglalja a 2021-2027 közötti időszakra vonatkozó kiemelt beavatkozási irányokat, amelyek célja a rendelkezésre álló erőforrások optimális és felelős felhasználása az integrált várostervezés biztosítása érdekében.

Az Integrált városfejlesztési stratégia letöltése - Nagyvárad

A stratégiai dokumentum közös fejlesztési elképzelésbe foglalja az elkövetkező évek valamennyi területre vonatkozó beavatkozási prioritásait, beleértve a nagyvárosi szintű ágazati stratégiai dokumentumokban meghatározott prioritásokat is, így integrálva a nagyvárosi terület érintett szereplőinek (közigazgatás, tudományos élet, üzleti élet, civil társadalom stb.) véleményét és hozzájárulását.

A Fenntartható városi mobilitási terv (SUMP) a nagyváradi közösség, az összes érdekelt fél és a helyi hatóság stratégiai, funkcionális és operatív megközelítése.

A város fejlődése és a nagyváradi városi térség lakosainak az életminőségének javítása egy hatékony és fenntartható közlekedési rendszer alapján valósul meg, amely földrajzilag és gazdaságilag elérhető.

A közlekedési hálózat, amely az elkövetkező években a nagyvárosi térségben és a nagyváradi városi térségben fejlődni fog, mind az infrastruktúra, de különösen a lakosok és az átutazó polgárok számára elérhető közszolgáltatások típusai tekintetében.

A fenntartható városi mobilitási terv letöltése - Nagyvárad

Támogatni fogja a személyek és áruk hatékony mobilitását, ezáltal megteremti a keretet Nagyvárad mint elérhető, méltányos város megerősítéséhez, amely vonzó, innovatív városi környezet birtokosa, ellenálló az elkövetkező évtizedek külső kihívásaival szemben, és egyben a következő évtizedek külső kihívásainak forrása. "jóléti export"összegzi, a legjobb gyakorlatok példáit és szakértelmét a nagyváradi nagyvárosi térség települései, sőt egész Bihar megye számára.

Fenntartható energia- és éghajlat-politikai cselekvési terv (SEAP) az érintett helyi önkormányzatok kötelezettségvállalási dokumentuma a CO2 kibocsátás csökkentésére a nagyvárosi térségben, összhangban azokkal az önkéntes célokkal, amelyeket Nagyvárad önkormányzata az Energia- és Éghajlatügyi Polgármesterek Európai Szövetsége kezdeményezéshez csatlakozva vállalt.

A Fenntartható energia és éghajlatvédelmi cselekvési terv letöltése - Nagyvárad 

Az ECDAP tartalmazza az éghajlatváltozáshoz való alkalmazkodási tervet (CCAAP) is, amely összefoglalja az önkormányzati szintű válaszintézkedéseket az éghajlatváltozás már tapasztalt vagy a helyben várható hatásainak enyhítésére.

A fenntartható energiával és éghajlattal kapcsolatos intézkedések a városi mobilitással kapcsolatosak, amelyeket a Nagyvárad város és a nagyváradi metropoliszövezet 2021-2027 közötti időszakra szóló, a fenntartható városi mobilitásról szóló stratégiai dokumentumban részleteznek és indokolnak.

Az energiafogyasztás csökkentése és az energiahatékonyság növelése fontos célkitűzés az Európai Unió számára, ezért az elmúlt időszakban tett valamennyi lépés a fenntartható energiapolitika megvalósítását célozta.

A 2022-2030 közötti időszakra vonatkozó nagyváradi hőellátási stratégia az üvegházhatású gázok kibocsátásának 2050-ig történő semlegesítését, valamint az üvegházhatású gázok kibocsátásának 2030-ig történő 55%-os csökkentését tűzte ki célul.

A stratégia célja továbbá a fenntarthatóság elérése a támogatások minimalizálásával, a hatékony távfűtési rendszer kritériumainak 2030-ig történő teljesítésével", a 27/2012/EK irányelv szerint.

A munka fő célja, hogy stratégiai, ambiciózus, de reális és megvalósítható iránymutatásokat dolgozzon ki a nagyváradi központi hőellátó rendszer (SACET) fejlesztésére, hogy a közüzemi hőellátási szolgáltatás elérhető, biztonságos és magas színvonalú legyen minden csatlakozott és a jövőben a rendszerbe bevonható fogyasztó számára.

A nagyváradi SACET fejlesztési stratégiája a következő elveket veszi figyelembe:


- a fűtési energiaforrások hozzáférhetősége;
- a költségek megfizethetőségének biztosítása a lakosság számára;
- biztonság és megbízhatóság a hőellátásban;
- a létesítmények energiahatékonysága;
- a gazdasági szereplők pénzügyi életképességének biztosítása, amelyek a következő tevékenységeket végzik
a hőenergia termelésével, szállításával és elosztásával kapcsolatos tevékenység;
- fejlett, innovatív, környezetbarát technológiák alkalmazása;
- a negatív környezeti hatások csökkentése;
- a nemzeti jogszabályoknak való megfelelés, beleértve az egységes fűtési övezetekre vonatkozó jogszabályokat is,
és annak az uniós energia- és környezetvédelmi jogszabályokhoz való igazítása.

Nagyváradi távfűtési stratégia letöltése


Ezeknek az elveknek kell alátámasztaniuk a rövid, közép- és hosszú távú célkitűzések elérését, amelyek céljai a következők:

- a nagyváradi SACET energiahatékonysága;

- a technológiai és működési költségek csökkentése;

- a távhőszolgáltatás minőségének javítása;

- a távhőszolgáltatás minőségének javítása;

- új ügyfelek vonzása; új ügyfelek vonzása;

- a környezetvédelem biztosítása.

CONSTRUIT CU IN ROMANIA
© Copyright 2023
Megszakítás