Pentru reîntregirea rețelei termice primare în zona Podului Dacia, începând de azi, 18 februarie 2020, ora 07:00, se întrerupe furnizarea serviciilor de încălzire și apă caldă pentru consumatorii alimentați din puncte termice 701, 702, 703, 705, 720, 801, 802, 803, 804, 805, 806, 807, 810, 816, 818, 819, 821, 822, 824,, 887. În urma acestei avarii sunt afectați și consumatorii alimentați prin intermediul punctelor termice proprii situate în zonele Centrul Civic, Mihail Kogalniceanu, Griviței, Sucevei, Mareșal Averescu, Calea Clujului, Piața Cetate, V. Alecsandri.
Estimăm că reluarea furnizării agentului termic se va realiza azi, 18 februarie 2020, până la ora 24:00.
Vă asigurăm că echipele care execută această lucrare vor face tot posibilul pentru a remedia avaria în cel mai scurt timp posibil.
Pentru informaţii suplimentare, clienţii noştri pot apela dispeceratul de urgență TelVerde 0 800 070 800 (număr apelabil gratuit din toate rețelele fixe și mobile) sau pot consulta aplicația TermoAlert interfațată pe pagina web www.termoficareoradea.ro.
Ne cerem scuze pentru disconfortul creat!
februarie 18, 2020
Începând cu data de 24 februarie 2020, Direcția de Asistență Socială Oradea își îndreaptă toată atenția înspre persoanele cu dizabilități din comunitatea noastră și pune...
februarie 18, 2020
Primarul Ilie Bolojan a vorbit în cadrul conferinței de presă de azi, 18 februarie despre unul dintre cele mai importante proiecte supuse aprobării în ședința...