În vederea pregătirii sezonului de încălzire, începând cu data 20 septembrie, Termoficare Oradea S.A. va realiza probele de etanșeitate a tuturor reţelelor de distribuţie ale punctelor termice.
Consumatorii sunt rugați să ia toate măsurile necesare pentru finalizarea lucrărilor la instalațiile interioare din imobile, pentru a evita incidentele care pot apărea odată cu încărcarea acestora.
Asociațiile de proprietari racordate la sistemul centralizat de termoficare trebuie să se asigure că instalațiile interioare proprii de alimentare cu energie termică sunt în stare de funcționare și că lucrările din interiorul imobilelor sunt finalizate.
Lucrările de reparații la instalațiile interioare ale imobilelor se pot realiza doar în sezonul cald, data limită pentru finalizarea intervențiilor fiind 20 septembrie 2022.
Pentru informaţii suplimentare, angajații Termoficare Oradea stau la dispoziția consumatorilor la următoarele numere de telefon: dispeceratul de urgență TelVerde: 0 800 070 800 (număr apelabil gratuit din toate rețelele fixe și mobile) și numărul de WhatsApp: 0754067862.
septembrie 02, 2022
Conducerea FC Bihor a prezentat echipamentul oficial pentru sezonul competițional 2022-2023, anunțând totodată că, din punct de vedere legal, clubul poate să își desfășoare activitatea...
septembrie 05, 2022
Specialiștii Comisiei municipale de urbanism și amenajare a teritoriului (CMUAT) au analizat și în ședința de săptămâna trecută o serie de proiecte care vor schimba...