Știri

februarie 22, 2016

Share:

Alexandra Uşurelu şi Muse Quartet în concertul PUR la Oradea

news-image

Primăria Municipiului Oradea anunţă desfăşurarea unui concert live susţinut de Alexandra Uşurelu sâmbătă,27 februarie, ora 19, la Sala „Florica Ungur” din Piaţa Regele Ferdinand nr. 4.

După concertul simfonic pe care l-a susţinut pe 18 ianuarie 2016 în Sala Mare a TeatruluiNaţional din Bucureşti şi care a deschis turneul PUR,Alexandra Uşureluajunge împreună cu band-ul său şi Muse Quartet pentru prima oară la Oradea.

Timp de 80 de minute, publicul Alexandrei va putea să se bucure de toate cântecele de pe albumul „La capătul lumii”, dar şi de melodii noi, ce vor fi incluse pe cel de-al doilea album al artistei. Alexandra va aduce la Oradea una dintre cele mai rafinate producţii ale sale, cu band şi cvartetul de corzi Muse Quartet, o formulă de opt muzicieni.
Albumul său de debut „La capătul lumii” a primit mai multe nominalizări în cadrul premiilor Radio România şi a câştigat premiul pentru „Cel mai bun album al anului 2015” la „Mamaia Music Awards”.
Biletele se găsesc în reţeaua Ia Bilet (ReteauaSAY SHOP, Magazinele IQBox şi Uman, cele 1500 de terminale self-service ZebraPay din Kaufland, Cora, Auchan, Carrefour şi Mega Image din toată ţara) şi la Sala Florica Ungur, tel. 0745/623241.

Urmărește-ne pe Social Media:

CONSTRUIT CU IN ROMANIA
© Copyright 2023
Sari la conținut