Știri

mai 27, 2015

Share:

Program de 1 Iunie 2015 în Orăşelul Copiilor

news-image

Primăria Oradea și Administrația Imobilară Oradea au pregătit cu ocazia Zilei Internaționale a Copilului la Orășelul Copiilor o serie de manifestări care să le aducă bucurie celor mici.

Skate park, alei pietonale, clădire
Ora 10:00 – activitate de desenat, urmată de „Tombola prichindeilor”
Ora 10:45 – Să râdem cu Rin Tripa
Orele 11:00 – 14:00 – activităţi educativ-distractive organizate de Inspectoratul de Poliţie Judeţean Bihor
Din program:
– jocuri interactive cu tematică rutieră, prezentare autovehicule aflate în dotarea IPJ Bihor
– „Desenăm, ne jucăm, circulaţie învăţăm” – concurs de desene pe asfalt
– „Prevenirea la cutie” – concurs pe teme rutiere
– Ghiceşte indicatorul rutier – concurs pe teme rutiere
– „Siguranţă pe două roţi” concurs de biciclete
– „Mesajul meu antiviolenţă” – concurs de afişe
– Concurs de jocuri logice cu mesaj antiviolenţă

Amfiteatru

Ora 11:00 – spectacol de teatru pentru copii în limba maghiară „Mese, mese… mara”

Teren de baschet

Orele 11:00 – 14:00 – concurs de aruncări la coşul de baschet
– concursuri distractive cu mingea
– jocuri demonstrative de baschet cu jucători din liga naţională
Ora 14:00 – demonstraţie de karate – CSC Orăşelul Copiilor
 prezentator şi comentator Victor Mihalcea

Ora 18:00 – spectacol dans de societate Club Stephany Oradea

Scena mare din zona scărilor multicolore

Ora 15:00 – 15:30 spectacole muzicale diverse
Ora 15:30 – 16:00 Spectacol de dans „Unique Dance Studio”
Ora 16:00 – 16:30 Spectacol muzical Grupul Vivere
Ora 16:30 – 16:50 Scenetă şi concursuri distractive cu „Prietenii veseliei” (partea I)
Ora 16:50 – 17:20 Spectacol muzical Grupul Meda Music
Ora 17:20 – 17:40 Concursuri distractive cu „Prietenii veseliei” (partea a II-a)
Ora 17:40 – 18:10 Spectacol muzical Chebeleu Band
Ora 18:00 – 18:25 Spectacol de dans: Fit Dance Oradea
Ora 18:25 – 19:05 Spectacol muzical Art Band
Ora 19:05 – 19:20 Mistique Majorette
Ora 19:20 – 19:40 Spectacol muzical Grupul Luscynia al Palatului Copiilor
Ora 19:40 – 20:10 Spectacol de magie cu Eduard şi Bianca
Ora 20:10 – 20:50 Concert trupa MAXIM

Pavilioane exterioare

Orele 16:00 – 19:00 – activităţi de creaţie cu participare liberă (în organizarea Direcţiei Judeţene de Sport şi Tineret Bihor)

Urmărește-ne pe Social Media:

CONSTRUIT CU IN ROMANIA
© Copyright 2023
Sari la conținut